تبلیغات
دانشجویان رشته عمران - آبفای دانشگاه عباسپور - خبر!! رئیس جمهور واحد اول تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران را افتتاح کرد!
 
دانشجویان رشته عمران - آبفای دانشگاه عباسپور
کلاس فعال و منسجم
ترم پیش از طرف انجمن علمی عمران برای بازدید از بزرگترین تصفیه خونه خاورمیانه به جنوب تهران رفتیم!! بازدید بسیار عالی و خوبی بود که توش خیلی چیزا یاد گرفتیم و با نحوه ساخت تصفیه خونه ها آشنا شدیم. جالب اینجاست که بدونین در مراحل ساختش برو بچه های عباسپوری و مخصوصاً ساختمونی ها زیاد بودن و امروز تو خبرها شنیدیم که واحد اولش توسط رئیس حمهور افتتاح شده. خبر رو که از سایت واحد مرکزی خبری براتون پیدا کردم رو تو ادامه مطلب بخونین!
رئیس جمهور واحد اول تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران را افتتاح کرد
ساعت خبر: 08:17 - تاریخ خبر: 88/07/16  
تهران / واحد مرکزی خبر / اقتصادی 1388/07/16 
رئیس جمهور دقایقی پیش ، واحد اول تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران را به عنوان یکی از بزرگترین طرح های زیست محیطی کشور با پیشرفته ترین تجهیزات افتتاح کرد. 
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر در این مراسم ر ئیس شورای شهر تهران ، مسئولان وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب کشور حضور دارند. 
این تصفیه خانه برای خدمات رسانی تا ظرفیت 4 میلیون و 200 هزار نفر پیش بینی شده که شامل 6 واحد یا مدول است. 
دبی واحد اول به یک و نیم مترمکعب در ثانیه می رسد. 
حفاظت از محیط زیست- ارتقای بهداشت عمومی- جلوگیری از آلودگی منابع زیرزمینی به عنوان بخشی از منابع تأمین آب - تبدیل هزینه های سنگین درمان به هزینه های اندک پیشگیری - تلطیف هوا با توسعه فضای سبز و اصلاح رفتار مردم در محیطی شاداب- جلوگیری از مصرف فاضلاب خام در کشاورزی - تبدیل آب از چرخه یکبار مصرف و مخرب به چند بار مصرف و سازنده - تزریق پساب به آبخوان های اطراف تهران برای تغذیه سفره های زیرزمینی - اشتغال زایی طرح - رشد صنایع وابسته به صنعت فاضلاب - استفاده از کود و گاز تولیدی از دستاوردها و آثار مثبت اقتصادی این طرح است. 
اب های تصفیه شده این وحاد می تواند اب 80 هزار هکتار زمین کشاورزی شهر ری و ورامین را تامین کند و گازی که از این تصفیه خانه تولید می شود به برق تبدیل 
خواهد شد. 
اعتبار ساخت واحد اول این تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران 200 میلیارد تومان است و تاکنون برای طرح جامع فاضلاب شهر تهران 750 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است. 
تا پایان سال هم سه واحد تصفیه خانه جنوب تهران افتتاح خواهد شد. 

عکس های زیر از خبرگزاری مهر برداشته شده!!!

نوع مطلب : عمومی، اخبار، 
برچسب ها : تصفیه خانه جنوب، عباسپور، آبفا،

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه